Бібліотека

Сторінку веде:

Мартинова Лілія Олександрівна, завідуюча бібліотекою,  керівник районного методичного обєднання бібліотекарів Кіровського району м. Дніпропетровська. Вища освіта, Харківський  державний інститут культури, 1985 р., бібліотекар-бібліограф. Стаж бібліотечної роботи — 25 років., у ЗНЗ № 148 – 19 років., Лауреат Всеукраїнського конкурсу «Шкільний бібліотекар 2007 року»

Дорогі учні та їх батьки! Вітаємо Вас з початком нового навчального року! Ми раді вітати Вас в стінах нашої красивою і затишною бібліотеки, де Ви можете знайти відповіді на всі Ваші питання і отримати інформацію по цікавить Вас проблеми. Бібліотека відкрита для Вас з 8 до 18 годин щодня.

Увага! Місячник шкільної бібліотеки!

Шановні учні, батьки, класні керівники! Увага! З 2008 р. за ініціативою Міжнародної асоціації шкільних бібліотек започатковано щорічне проведення у жовтні місяці Міжнародного місячника шкільних бібліотек з 01 по 31 жовтня .

Пропонуємо вам взяти участь в щорічному місячнику  шкільних бібліотек під гаслом  «Виховуємо громадянина — патріота України». На тепер, як ніколи, потрібні нові підходи і нові шляхи до виховання патріотизму як почуття і як базової якості особистості. Найважливішим пріоритетом національно-патріотичного виховання є формування ціннісного і шанобливого ставлення особистості до українського народу та  його культури, утвердження гуманістичної моральності як базової основи громадянського суспільства.

На обласному рівні  передбачається проведення таких заходів:

1.Читацька конференція  «Збережемо пам’ять про подвиг»;

2.День пам’яті «Нам жити та пам’ятати»;

3. Конкурс авторських патріотичних віршів «З Україною в серці»;

4. Фотоконкурс «Твої герої, Україно»

Для участі у місячнику запрошуються: учні НВК, класні керівники, вчителі історії , української  мови та літератури, батьки учнів. Наша шкільна бібліотека стала осередком становлення громадянина-патріота України. Виконуючи виховну функцію, шкільна бібліотека застосовує різноманітні форми та методи патріотичного виховання, які сприяють формуванню патріотичних почуттів та громадянської самосвідомості учнів шляхом залучення їх до читання, виховання любові до книги, рідної мови, культури держави.

В межах місячнику шкільна бібліотека разом з кафедрою філологічних наук пропонує учням школи взяти участь в творчому конкурсі патріотичного вірша , або прози «З Україною в серці». Всі бажаючі взяти участь в конкурсі свої роботи можуть  подавати як в бібліотеку, так і вчителям філологам. Всі учасники та переможці конкурсу будуть нагороджені почесними грамотами і подяками.

Пропонуємо класним керівникам разом з учнями відвідати бібліотеку, ознайомитись з  книжковими  виставками  та прослухати бібліотечні огляди літератури «Україна — єдина країна», «До Дня української словесності», « До Дня народження Д.І.Яворницького — патріота і громадянина», «14 листопада — День  Захисника Вітчизни», «До Дня партизанської слави».

Учнів 10-11 класів запрошуємо на літературно-музичну композицію «Патріотична поезія Придніпров’я» 13 листопада, яка підготовлена учнями 11-А і 11-Б класів під керівництвом вчителя української мови та літератури Коваленко І.С. разом з шкільною бібліотекою.

В межах місячника бібліотека готує читацьку конференцію  «Збережемо пам’ять про подвиг». Пропонуємо звертатись до бібліотеки звашими  пропозиціями  та заявками  на участь в заході.

http://Portfel.at.ua/

электр. учебн.

 

 

DSC_0006Бібліотека НВК  № 148  «Планета Щастя» працює з 1 вересня 1993 року. Книжковий фонд на день відкриття бібліотеки нараховував декілька десятків книг, а зараз  на 1.09.2015 р. він становить : 33044 примірників , з них підручників- 25583 прим. на суму 376798,0 грн., художньої та методичної літератури 7461 примірників — на суму71887,0 грн. та  8  найменувань  періодичних видань українською і російською мовами на суму 2834,0 грн. Результатом  добре налагодженої  роботи бібліотеки  є високі показники ії діяльності. Так, наприклад, охоплення читанням учнів та працівників НВК становить 93 % (найвищий показник в Кіровському районі міста), відвідувань бібліотеки за рік учнями ,вчителями, батьками – 9783 осіб.,книговидача-10833 прим.

За 2016 — 2017 навч. рік фонд бібліотеки збільшився на 1629 примірників.З метою поповнення фонду бібліотеки бібліотеки художньою літературою в межах акції в 1-11 класах була проведена акція «Подаруй книгу бібліотеці».  Під час акції і протягом року учні та батьки подарували бібліотеці 160 примірників  художньої та учбової літератури.

Саме  бібліотека є в школі  інформаційним центром та скарбницею інформації. Основне її завдання  – виховання інформаційної культури учнів-читачів на основі впровадження в практику роботи бібліотеки інноваційних технологій з використанням комп’ютерних джерел інформації, виховання любові до читання т з  використанням  нових понять соціалізації в процесах становлення особистості учня-читача в певних соціальних умовах , полегшити вибір життєвого шляху школяра.

Від самого відкриття школи бібліотека займає    декілька  окремих  приміщень, де розташовані абонемент та книгосховища (окремо виділено приміщення для збереження фонду підручників ). Працівники бібліотеки — Мартинова Лілія Олександрівна (завідуюча, провідний бібліотекар, керівник методичного об’єднання бібліотекарів Кіровського району) та Копачевська Тамара Григорівна — активні, інтелігентні, не байдужі до бібліотечної праці люди .З допомогою адміністрації школи, піклувальної ради школи, батьківської громадськості естетично оформили приміщення бібліотеки, поповнюють фонд бібліотеки подарунковою літературою, проводять масові заходи з популяризації книги, зустрічі з письменниками, поетами. Вони — лауреати  Всеукраїнських конкурсів «Живи книго!»  та «Шкільний бібліотекар»,нагороджені численними грамотами і подяками міста, області і Міністерства освіти та науки України (2007 р.).  Шкільна бібліотека в цьому  2015-2016 навчальному році працює над творчою  темою «Освітні стратегії соціалізації особистості громадянського суспільства». З 2010 року бібліотека підключена до мережі INTERNET  і стала електронною бібліотекою, активно впроваджує новітні інформаційні технології в практику проведення масових заходів та забезпечення користувачів поряд з традиційними джерелами  електронними носіями інформації. Бібліотека є опорною для проведення практичних занять ДОІППО. Вона є однією з кращих в місті за своєю матеріальною базою, вона –активний учасник усіх бібліотечних заходів району, міста, області.

 

IMG_20140403_123542