Проект «Свято. Вокал»

Програма гуртка

Музично-естетичне виховання на «Планеті Щастя» починається з дітей молодшого дошкільного віку. Провідне місце в цьому належить кухоль вокального співу — одного із засобів масового залучення дітей до музичного мистецтва. У гуртку вокального співу органічно поєднуються індивідуальний підхід і вплив на кожного учня колективу, так як заняття проходять невеликими групами (12-15 чоловік), і кожна дитина пробує свої сили як ансамблевого співі так і в сольному.

dsc_0538

В умовах колективного виконання у дітей розвивається «відчуття ліктя», довіри партнерові і повагу до нього. При індивідуальному, сольному виконанні пісні посилюється почуття відповідальності і розвивається творчий підхід до кожної справи. Адже для повного номера необхідно не тільки правильно виконати мелодію і вивчити слова, так само повинен бути продуманий костюм, руху під музику і загальний «образ» пісні. Це розкріпачує дітей і підсилює їх самооцінку.

Спів — найбільш поширений і найдоступніший вид мистецтва для всіх часів і народів. Доступність мистецтва співу обумовлена тим, що співочий інструмент не треба «захоплювати» — він завжди при собі. Співаками називають таких виконавців, мистецтво яких хоча б елементарно відповідає естетичним запитам слухачів. Мета програми: • Зацікавити дітей музичним мистецтвом як невід’ємною частиною життя кожної людини; • Навчити кожного гуртківця володіти співочим голосом.

Завдання програми:

Освітні: • Поглибити знання дітей в області музики: класичної, народної, естрадної; • Навчити дітей вокальним навичкам;

Виховні: • Прищепити навички спілкування з музикою: правильно сприймати і виконувати її; • Прищепити навички сценічної поведінки; • Формувати почуття прекрасного на основі класичного і сучасного музичного матеріалу;

Розвиваючі: • Розвинути музично-естетичний смак; • Розвинути музичні здібності дітей У програмі гуртка вокального співу — індивідуальна і групова робота з музично обдарованими дітьми, розвиток їх співочих, голосових і загальномузичний даних. Робота гуртка спрямована, перш за все, на підготовку солістів-виконавців.

 

Номери художньої самодіяльності у виконанні гуртківців готуються для традиційних заходів на «Планеті Щастя», районних і міських конкурсів сольного співу і для інших виступів.